Jak wszyscy wiemy, sezon zimowy nie sprzyja naszej skórze. Czerwone dłonie, sucha skóra, zgrubiały, martwy naskórek nie wygląda estetycznie, a powodem przez który się tak dzieje, jest zła pielęgnacja. Wiele Pań i Panów w czasie jesienno-zimowym zaprzestaje chodzenia do kosmetyczki, jak i pielęgnacji domowej.

W lecie, gdy nasze dłonie i stopy są bardziej widoczne, chcemy, by wyglądały estetycznie i zdrowo, lecz kluczem do sukcesu jest dbanie o nie przez cały rok. Jeśli nie chcemy dalszego nakładania hybrydy lub lakieru klasycznego odwiedźmy gabinet, by wyfrezować stopy, obciąć skórki oraz zrobić kąpiel, peeling, maskę lub zabieg odżywczy.

Dobry odpowiednikiem na dbanie zarówno o stopy, jak i dłonie jest zabieg z wykorzystaniem parafiny. Gdzie możemy go wykonać? Zarówno warunki domowe i gabinetowe będą dobrym rozwiązaniem. Parafina była stosowana już przez nasze babcie, jest łatwo dostępna, a co za tym idzie- tania. Co potrzebujemy? Najważniejsza oczywiście będzie parafina, możemy ją kupić w aptece, sklepach kosmetycznych, hurtowniach kosmetycznych, podgrzewacz, by rozpuścić naszą substancję, która w początkowej fazie będzie w stanie stałym (najczęściej w formie kostki), maski przeznaczonej do zabiegu, peeling, krem na wykończenie, rękawice foliowe oraz rękawice kosmetyczne frotte.

Zaczynamy od dokładnego umycia dłoni lub stóp, zrobienia dobrego peelingu oraz nałożenia grubej warstwy maski odżywczej. Następnie po sprawdzeniu, czy nasza rozpuszczona ciecz nie jest zbyt gorąca, oblewamy nią całą pożądaną powierzchnie tak, by każdy jej obszar był pokryty parafiną, czynność tą powtarzamy trzy razy, wkładamy do foliowych rękawic lub woreczka w przypadku stopy oraz do rękawicy kosmetycznej. Odczekaj 15-30 minut, ściągnij frotte, a następnie lekko ugnieć zastygniętą warstwę pod folią, by lekko się odczepiła i posuwistym ruchem obejmując całą dłoń lub stopę ściągnij woreczek wraz z całą zawartością. Jeśli na powierzchni pozostały resztki parafiny możesz delikatnie pozbyć się ich ręcznikiem papierowym. Na koniec opcjonalnie możemy skórę posmarować kremem.

Oczywiście wygodą jest pójść do gabinetu, ponieważ dla każdego z nas będzie to oderwanie się od domu lub pracy. W takim miejscu obsługa dobrze się nami zaopiekuje z użyciem profesjonalnych kosmetyków oraz doradzi w dalszych kwestiach. Na co dzień, by wspomóc nawilżenie dłoni, które są bardziej narażone na zimno na zewnątrz i szok ciepłego, suchego powietrza wewnątrz pomieszczeń używajmy kremów z małą ilością wody w składzie oraz z dużą obecnością mocznika. Eksperymentujmy i obserwujmy, jak nasza skóra reaguje, wybierajmy produkty, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. 😊